pożyczka na 30 dni

30 dni spłaty odchodzi do lamusa

Szybka pożyczka to rozwiązanie wielu naszych problemów. Nic więc dziwnego, że tak chętnie z niej korzystamy. Nie oznacza to od razu, że mamy kłopoty finansowe, być może akurat nadarzyła się świetna okazja, z której po prostu musimy skorzystać. Często w natłoku emocji i podekscytowania zupełnie zapominamy, że każdą pożyczkę należy zwrócić i to całkiem szybko, jak to bywa w przypadku chwilówki. Takie postępowanie może nas tylko wpędzić w długi, dlatego warto dokładnie wszystko rozplanować. Dla wszystkich pożyczkobiorców mamy optymistyczną wiadomość- firmy wydłużają okres spłaty!

30 dni na spłatę pożyczki


Badania pokazują, że Polacy najchętniej pożyczają niewielkie kwoty. Przeważnie nie przekraczają one 500 złotych. Wydawać by się mogło, że spłata takiej sumy nie powinna stanowić żadnego problemu, w rzeczywistości bywa różnie. Jaki okres spłaty mamy więc do dyspozycji? Do tej pory przeważnie był to miesiąc, a ściślej mówiąc 30 dni, szczególnie przy kwotach nie przekraczających 1500 złotych. Niestety, dla wielu osób 4 tygodnie to za mało aby uzbierać całą sumę pożyczki, a nie wywiązanie się z umowy wiąże się z poważnymi konsekwencjami, nalezą do nich chociażby wysokie odsetki. Nasz dług rośnie, a my popadamy w panikę. Teraz możemy już o tym zapomnieć. Firmy pozabankowe zrobiły bowiem prezent swoim klientom i znacznie wydłużyły okres spłaty i to nawet trzykrotnie!

Dłuższy okres spłaty


Jak to wygląda obecnie? Okres spłaty jest dłuższy i sięga od 60 do 90 dni. Oznacza to, że mamy nawet trzy miesiące na uregulowanie zobowiązania finansowego. W takim czasie o spłatę pożyczki już nie trudno, nawet gdy pożyczyliśmy nieco więcej. Możemy przecież odkładać co miesiąc niewielką kwotę, a po 90 dniach na pewno będziemy już mieć całość. To rozwiązuje problem z niespłacaniem pożyczek, jest zatem korzystne dla obu stron, zarówno pożyczkodawcy, jak i pożyczkobiorcy.

W ofertach firm pozabankowych całkiem niedawno pojawiły się także pożyczki długookresowe, gdzie termin spłaty sięga nawet do 24 miesięcy, z tym że w tym przypadku w grę wchodzą już większe kwoty, powyżej 10 tysięcy złotych. Wydaje się jednak, że jest to ciekawa propozycja, która stanowi alternatywę dla pożyczki bankowej. Warunki jej przyznania będą bardzo podobne. Osoby zadłużone nie mogą się o nią ubiegać, podobnie jak pozostające bez stałego źródła dochodu.

Wydłużenie okresu spłaty do bardzo dobra informacja dla wszystkich pożyczkobiorców, wszystko wskazuje na to, że coraz więcej warunków będzie przemawiać na korzyść klientów firm pozabankowych.