darmowe pożyczki - 0 oprocentowanie

Darmowe chwilówki – bez prowizji z 0 oprocentowaniem

Pożyczka bywa niekiedy jedynym wyjściem z trudnej sytuacji. Sięgamy po nią raczej niechętnie, ponieważ przeważnie wiąże się z wysokim oprocentowaniem, zdarza się także, że musimy ponieść dodatkowe koszty jej obsługi. Nikt nie lubi przepłacać, dlatego kolejne opłaty są dla nas bardzo niekorzystne, szczególnie jeżeli mamy kłopoty finansowe. Coraz częściej mówi się jednakże o pożyczkach bez prowizji i ukrytych kosztów. Czy to możliwe, że możemy otrzymać taka usługę, a jeżeli tak, to na jakich zasadach?

Pożyczka dla nowego klienta


Nowi klienci firm pozabankowych mogą korzystać z usług pożyczkowych na nieco innych zasadach. Specjalnie dla nich została stworzona opcja darmowej, pierwszej pożyczki. Oznacza to więc, że jest ona pozbawiona oprocentowania i dodatkowych opłat. W takim przypadku będziemy mieć do czynienia z tzw. pożyczką 0%. Kwota, którą pożyczamy nie będzie zbyt wysoka, jednakże oddamy jej dokładną wartość, nie przepłacając przy tym ani złotówki. Niestety taką możliwość mają wyłącznie nowy klienci, chociaż może się zdarzyć, że niektóre firmy pozabankowe przedstawiają taką ofertę również stałym klientom, pod warunkiem, że korzystają z ich usług kolejny raz, dajmy na to np. przy 5 pożyczce nie zostanie doliczone do niej oprocentowanie.

Oprocentowanie pożyczki 0%


Suma takiej pożyczki nie może być przesadnie wysoka, gdyż nie będzie to opłacalne dla danej instytucji finansowej. Zazwyczaj górna granica wynosi od dwóch do pięciu tysięcy złotych, chociaż równie dobrze może to być jedynie tysiąc złotych. Pożyczki 0% dotyczą tylko i wyłącznie chwilówek. Taka oferta nie jest dostępna przy pożyczkach ratalnych. Istotny będzie także sam okres jej spłaty, który będzie zawierał się w przedziale od 30 do maksymalnie 90 dni i nie może zostać przekroczony.

Przekroczenie terminu spłaty

Wiele osób zadaje sobie pytanie co będzie w sytuacji kiedy przekroczy termin spłaty pożyczki bez prowizji. Czy wówczas nadal nie zostaną nam doliczone żadne opłaty? Niestety, w tym przypadku musimy liczyć się z konsekwencjami. Wszelkie opóźnienia są niedopuszczalne, dlatego jeżeli zdarzy nam się taka sytuacja to najprawdopodobniej do kwoty spłaty zostaną doliczone odsetki. Ich wysokość jest ustalana indywidualnie przez instytucję, z której usług korzystamy i nie ma w tym przypadku żadnych odstęp. Znacznie lepiej jest jednak uprzednio poinformować o naszych problemach pracownika firmy pozabankowej i wspólnie ustalić nowe zasady spłaty naszej pożyczki.

Podsumowanie
Pożyczka bez prowizji jest możliwa do uzyskania. Nie jest to jedynie hasło reklamowe, które ma przyciągnąć nieświadomych klientów. Taką usługę posiada w swojej ofercie niemal każda firma pozabankowa. Należy jednak pamiętać, że jest ona skierowana przede wszystkim do nowych klientów, którzy po raz pierwszy korzystają z usługi w danej instytucji pożyczkowej. Jej ustalenia nie będą ponadto obowiązywać w przypadku gdy nie wywiążemy się z warunków umowy tj. jeżeli przekroczymy wyznaczony termin spłaty.