ekspresowe pozyczki

Ekspresowe pieniądze przez internet

Szybka pożyczka to rozwiązanie, które jest cenione z licznych względów. W sytuacji, gdy nagle potrzebujemy zastrzyku gotówki jest wręcz nieocenione, zwłaszcza że duże znaczenie odgrywa czas. Większość pożyczek bankowych wymaga załatwienia licznych formalności, które opóźniają jej przyznanie, dlatego nie zawsze możemy z nich skorzystać. Pożyczki pozabankowe są za to powszechnie dostępne i nie wymagają maksimum zaangażowania z naszej strony. Wystarczy przecież wypełnić wniosek przez internet, co zajmie nam dosłownie kilka minut. Za co jeszcze lubimy tego rodzaju pożyczki?

Po pierwsze szybkość


Już trochę o tym wspomnieliśmy, ale warto jeszcze dodatkowo wspomnieć, że nie chodzi jedynie o sam czas wypełniania wniosku. Wydanie decyzji także przebiega błyskawicznie. Od zatwierdzenia danych do otrzymania pozytywnej decyzji mija zazwyczaj ok. godziny, a czasami dzieje się to o wiele szybciej, bo nawet w kilkanaście minut. Najdłużej na decyzję możemy oczekiwać przez weekend, może się bowiem okazać, że musimy się wstrzymać do poniedziałku, gdyż dana firma pozabankowa pracuje jedynie w dni robocze. Zapewne uda nam się jednak znaleźć i taką, która wyda wniosek od ręki. Wraz z otrzymanym wnioskiem, pieniądze niemal od razu pojawiają się na naszym koncie i już możemy z nich korzystać.

Ograniczone formalności


Składając wniosek o pożyczkę w banku musimy się nieco nachodzić, aby skompletować wszystkie, wymagane dokumenty. Potrzebny będzie nie tylko dowód tożsamości, ale również zaświadczenie o naszych dochodach, a niekiedy także umowa o pracę. To jednak nie koniec, ponieważ zostaniemy dodatkowo sprawdzeni w rejestrach dłużników. Każdy, kto posiada jakieś zadłużenie z pewnością nie otrzyma pożyczki w banku. Takie osoby muszą więc kierować swoje kroki do instytucji pozabankowych, a tu czeka nas miłe zaskoczenie. Z dokumentów potrzebny będzie nam jedynie dowód osobisty, a formalności polegają wyłącznie na złożeniu wniosku, który wypełniamy przez internet. Szybko, sprawnie i bez wychodzenia z domu.

Pożyczka dla każdego


Czy pożyczki pozabankowe udzielane są każdemu? Czy może istnieje jednak jakiś wybiórczy system? Na ogół tego rodzaju pożyczki uważane są za powszechne i łatwo dostępne. Jeżeli ograniczają się do niedużych kwot, dajmy na to maksymalnie 2-3 tysięcy złotych, to nie musimy się obawiać, że nasz wniosek zostanie odrzucony. Co ważne, na taką pożyczkę mogą liczyć również osoby zadłużone, które nie są w żaden sposób skreślane. Wynika to z prostego faktu, że potencjalny pożyczkobiorca nie jest sprawdzany w żadnej bazie ani rejestrze Dostaje więc już na starcie duży kredyt zaufania. Nie potrzebujemy nawet zaświadczenia o dochodach. Instytucje pozabankowe nie sprawdzą także czy jesteśmy gdzieś zatrudnieni. Na szybkie wsparcie finansowe mogą zatem liczyć osoby bezrobotne. Wynika więc z tego, że pożyczki pozabankowe faktycznie są dla każdego.

Kiedy z nich korzystać?
To zależy od naszych potrzeb i rodzaju pożyczki. Chwilówki zaciąga się zazwyczaj w nagłych sytuacjach, kiedy pilnie potrzebna jest nam gotówka, a kwota nie wynosi więcej aniżeli 2 tysiące złotych. Należy jednak pamiętać, że szybkość pożyczki wiąże się z tym, że dość szybko należy ją zwrócić i nie ma możliwości spłaty ratalnej. Okres spłaty wynosi mniej więcej 30 dni i nie możemy tego czasu przekroczyć, bo w innym wypadku czekają nas wysokie kary finansowe naliczane za każdy dzień zwłoki. Pożyczki pozabankowe opiewają za to na wyższe sumy i spokojnie możemy je spłacić dopiero po 3 miesiącach, co daje nam większe pole manewru.