brak zdolności kredytowej pożyczki

Gdzie pożyczyć pieniądze bez zdolności kredytowej

Szybka pożyczka często okazuje się być dla wielu osób jedyną deską ratunku. Sytuacje życiowe mogą być przeróżne. Utrata pracy, wypadek, choroba, długi, wszystkie te czynniki mogą sprawić, że nasz budżet domowy praktycznie przestaje istnieć. Niestety, jedynie niewielka część Polaków może sobie pozwolić na odkładanie większej sumy pieniędzy każdego miesiąca, co oznacza że praktycznie nie posiadamy żadnych oszczędności na czarną godzinę. Gdy przychodzi gorszy okres nagle okazuje się, że jedyną szansą na wydostanie się z niego jest zaciągnięcie pożyczki. Banki w  tej materii potrafią być jednak bezlitosne.

Odmowa udzielenia pożyczki
Dla instytucji finansowych, a szczególnie takich, które udzielają pożyczek, najważniejsze są cyfry, które muszą zostać dostarczone czarno na białym. Każdy kto ubiega się o przyznanie pożyczki powinien zatem przedstawić wysokość swoich zarobków, miejsce zatrudnienia, ogólny koszt miesięcznych wydatków i wiele, innych dodatkowych rzeczy. Jeżeli te dane nie będą nam sprzyjać to może okazać się, że pożyczka nie zostanie nam udzielona. Jak to możliwe? Każdy bank posiada swój system, w przypadku gdy wyliczenia pokazują, że nie stać nas na spłatę kolejnych rat, bank odrzuca nasz wniosek o pożyczkę. Inaczej musiałby liczyć się z ryzykiem, że nasza pożyczka nie będzie spłacana w terminie bądź pojawią się znaczne problemy z jej uregulowaniem. Bank to nie instytucja charytatywna, musi przecież zarabiać na swoich klientach i to jest jasne. Co jednak mają zrobić osoby, które nie posiadają zdolności kredytowej?


Pożyczka bez BIK


Osoby, które nie posiadają zdolności kredytowej nie muszą od razu spisywać swoich szans otrzymania pożyczki na starty. Na rynku funkcjonują przecież także instytucje pozabankowe, które oferują pożyczki, zarówno krótkookresowe, jak i ratalne. Niektóre z nich nie wymagają nawet zaświadczenia o zarobkach ani tym bardziej nie sprawdzają swoich potencjalnych klientów w żadnych bazach dłużników. Jak zatem możemy otrzymać taką pożyczkę? Zazwyczaj wystarczy wejść na daną stronę internetową i podać swoje dane osobowe (imię, nazwisko, datę urodzenia, PESEL}, pozostałe informacje będą zbędne. Dzięki temu każda osoba, nawet taka, która posiada negatywną historię kredytową, może otrzymać pożyczkę, oczywiście pod warunkiem, że jej kwota nie będzie przesadnie wysoka i sięgnie maksymalnie kilku tysięcy złotych. Taka pożyczka udzielana jest przeważnie na stosunkowo krótki okres czasu.