Pożyczki prywatne Kokos

Kokos pożyczki społecznościowe – opinie

Kokos jest najbardziej popularnym serwisem społecznościowym. Specjalizującym się w dawaniu pożyczek prywatnych.

Pożyczki społecznościowe to inaczej pożyczki społeczne. Są to transakcje finansowe między inwestorem a dłużnikiem. Osoby, które dysponują gotówką, pożyczają tym, którzy jej nie mają. A mają konkretną potrzebę.

Tak działa największy polski serwis pożyczek społecznościowych — Kokos.pl.

Pożyczki prywatne są zawierane pomiędzy dwoma osobami. Przez internet. Strony samodzielnie ustalają warunki. 

Jak działają pożyczki społecznościowe?

Pożyczki społecznościoweZ serwisu możemy pożyczać pieniądze na swoje wydatki. Jak i zostać inwestorem tych pożyczek. Czyli finansować pożyczki innym. Szukanie biznesmena, trwa podczas zgłaszania aukcji pożyczkowej. Dajemy mu znać o planowanej pożyczce:

 • o potrzebnej nam kwocie,
 • o czasie spłaty,
 • o koszcie kredytu.

Pożyczki społecznościowe nie chcą pożyczać wysokich sum. I gdy chcemy pieniądze na już. Inwestorzy pomogą pożyczkobiorcy w dostaniu pożyczki. Gdy będą mieć pozytywną ocenę.

Ile dostanę przy pierwszej pożyczce?

W firmie Kokos za pierwszym razem można pożyczyć maksymalnie 1 000 złotych. Kolejna pożyczka stopniowo wzrasta. Druga do 2 500 złotych. Trzecia do 5 000 złotych. Czwarta do 10 000 złotych. Aż do maksymalnej sumy, 25 000 złotych.

Najwyższą sumę uzyskamy, gdy zaciągnęliśmy już wcześniej kilka pożyczek. Oraz, gdy spłacaliśmy je terminowo. Tylko wtedy jesteśmy rzetelnymi pożyczkobiorcami. Do których inwestorzy będą mieli zaufanie. I zdecydują się pożyczyć pieniądze na przystępnych warunkach.

Kokos wymaga od swoich klientów:

 • telefon komórkowy,
 • przelewu przez rachunek bankowy,
 • dowód osobisty,
 • pełnoletność
 • dokument zaświadczający o dochodzie: wyciąg z konta.

.

Co będzie potrzebne do pobrania pożyczki w Kokos?

Należy się założyć konto na portalu. Następnie możemy przystąpić do wypełnienia swojej aukcji pożyczkowej. Na początku określamy tytuł aukcji. Określamy, na co chcemy pożyczyć pieniądze. Uzupełniamy dane osobowe i kontaktowe. Na adres e-mail dostajemy link. Potwierdzamy aktywacje.

Pożyczkobiorcy są też sprawdzani w bazach:

 • KRD,
 • INFO MONITOR,
 • ERIF.

Opóźnienia w spłacie pożyczki:

Po 3 dniach inwestor może wysłać tzw. monit inwestorski. Następnego dnia w postaci SMS upominającego wkracza Kokos.pl (koszt 5 zł). Do końca tygodnia wysyła monit na adres e-mail (również 5 zł). Każdy monit obciąża nas dodatkową kwotą.  Ostatecznie sprawa trafia do firmy dochodzącej zwrotu.

Kokos – Opinie użytkowników

„Kokos to bardzo fajna firma”.

„Zachęcam gorąco do wzięcia taniej pożyczki”.

„Pożyczki społecznościowe są bardzo popularne. I są tanią formą pożyczania. Niższe koszty pożyczki niż w parabankach”.