Łatwy Kredyt

Nie ulega wątpliwości, że problemy finansowe to coś, o czym mówi się stosunkowo często. Co więcej, nic nie wskazuje na to, żeby w przyszłości sytuacja uległa zmianie (wystarczy zwrócić uwagę na popularność firm pożyczkowych).
Jeśli chodzi o temat tekstu, skupimy się na ofercie, którą ma Łatwy Kredyt.

Oferta pożyczki — pierwsza i kolejna

Przejdźmy od razu do sedna, czyli tego, jak przedstawia się oferta. Warto jednak od razu coś podkreślić — musisz zdawać sobie sprawę, że występuje bardzo ważny podział — podział na nowych i starych (tak umownie mówiąc) klientów.
Na początku skupimy się na nowych klientach, później przejdziemy do starych.

Nowi klienci mogą otrzymać pożyczkę za darmo (pożyczka za darmo = oddaje tyle, ile pożyczam), naturalnie dotyczy to pierwszej pożyczki. Co by nie mówić, nazwa działalności może w pewien sposób zaskakiwać, także konieczne są wyjaśnienia — najkrócej rzecz ujmując, klienci mogą ubiegać się o pożyczki pozabankowe.
Co do kwoty i terminu spłaty, nowi klienci mogą ubiegać się o kwotę w wysokości 100-1500 zł, maksymalny czas na spłatę to 30 dni.

Zastanawiasz się nad tym, jak wygląda oferta dla starych klientów? W przypadku starych klientów maksymalna kwota to 3000 zł, jeśli chodzi o termin, nie ma zmiany.

Dla kogo Łatwy Kredyt? — warunki

Zadajesz sobie pytanie, jakie warunki trzeba spełnić, żeby móc otrzymać pożyczkę? Ktoś może powiedzieć, że wystarczy wypełnić wniosek i wybrać metodę weryfikacji (do wyboru jest Kontomatik i weryfikacja za pomocą czeku Giro). Trudno się nie zgodzić z takim postawieniem sprawy, ale nie ma co ukrywać, że jest to dość ogólnikowe przedstawienie rzeczywistości.
Odnośnie do szczegółów, przede wszystkim trzeba podkreślić, że konieczna jest pozytywna ocena możliwości finansowych. Ponadto nie wszyscy mogą składać wnioski.

Oto warunki, które należy spełnić, żeby móc złożyć wniosek:

 • klient firmy = konsument w rozumieniu Art. 5 ust. 1 Ustawy o kredycie konsumenckim,
 • posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych,
 • posiadanie obywatelstwa polskiego, jak i mieszkanie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej,
 • dokonanie poprawnej rejestracji w systemie,
 • prawidłowe wypełnienie wniosku,
 • posiadanie pozytywnej historii w Biurze Informacji Gospodarczej,
 • brak zobowiązań pieniężnych wobec latwykredyt.pl,
 • zapoznanie się z Formularzem Informacyjnym, Regulaminem i Umową Pożyczki (oczywiście konieczne jest zaakceptowanie warunków),
 • wiek 20-70 lat,
 • posiadanie osobistego rachunku bankowego,
 • posiadanie aktywnego numeru telefonu.

Jak widać, warunków jest trochę, aczkolwiek nie są to warunki, na które nie sposób wpłynąć (rzecz jasna z wyjątkiem wieku).

Łatwy Kredyt — dodatkowe możliwości

Zastanawiasz się nad tym, czy oferta zapewnia jakieś dodatkowe możliwości? Jeśli tak, dobrym rozwiązaniem jest powrót do weryfikacji. Zgodnie z tym, co zostało powiedziane, do wyboru jest Kontomatik i czek GIRO — jeżeli nie wiesz, o czym mowa, za momencik wszystko powinno stać się jasne.
Kontomatik to automatyczna metoda weryfikacji, która wykorzystuje informacje pochodzące z rachunku bankowego. Z kolei czek Giro to nic innego jak możliwość wypłaty pożyczki w placówce Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego.