Pożyczki chwilówki od 18 lat

Limity wiekowe jako jeden z warunków uzyskania pożyczki

Otrzymanie pożyczki nie zawsze jest takie proste jak mogłoby się nam wydawać. Oczywiście jest to znacznie bardziej skomplikowane w przypadku banków aniżeli firm pozabankowych, niemniej jednak zawsze stawiane są nam konkretne warunki. Wiele osób zdziwi się zapewne słysząc, że jednym z nich może być nasz wiek. Instytucje udzielające pożyczek dokładnie określają zarówno minimalny, jak również maksymalny wiek pożyczkobiorcy. Mylnie jest zatem przeświadczenie, że wystarczy ukończenie 18 lat aby otrzymać pożyczkę. Sprawdźmy zatem jak to wygląda w różnych firmach pozabankowych.

Pożyczki udzielane od 18 roku życia

Pożyczki tego rodzaju należą do rzadkości. Zaledwie kilka firm pozabankowych udziela pożyczek osobom, które ukończyły 18 rok życia. Zazwyczaj minimalna granica wieku jest dużo wyższa. W niektórych miejscach wynosi ona 21, a w innych nawet 26 lat. Bardzo różnie wyglądają także dodatkowe wymogi. Niektóre 18-letnie osoby mogą liczyć na pożyczkę, jednak nierzadko wymaga się od nich zaświadczenia o dochodach, w efekcie niewiele osób może sobie pozwolić w tym wieku na zaciągnięcie pożyczki, ponieważ nie posiadają jeszcze stałych dochodów. Z pewnością konieczne będzie za to posiadanie osobistego konta w banku z możliwością przelania opłaty weryfikacyjnej, co jak się okazuje także może stanowić pewien problem, gdyż niewiele osób w tym wieku posiada własne konto.

Dlaczego nie wszystkie firmy udzielają pożyczek 18-latkom?

Analizy finansowe pokazują, że dopiero osoby po ukończeniu 21 roku życia posiadają względnie stałą sytuacją finansową. Wiąże się to zapewne z okresem edukacji. W liceum bądź technikum niewiele młodych ludzi zarabia swoje własne pieniądze. Sytuacja zmienia się w przeciągu kilku najbliższych lat. Osoby, które idą na studia często chwytają się różnych prac dorywczych, dodatkowy przypływ gotówki stanowią również stypendia socjalne lub naukowe, zaś osoby, które nie decydują się na kontynuację edukacji, niezwłocznie podejmują pierwszą pracę zawodową. Dla firm oferujących pożyczki, nawet krótkookresowe takie osoby są zatem znacznie bardziej wiarygodne.

Górny limit wiekowy
Wydawać by się mogło, że starsze osoby bez problemu będą mogły uzyskać pożyczkę. Wymagany wiek już dawno mają ukończony, a stały dochód zapewnia im emerytura bądź renta. Jak się jednak okazuje tutaj także mogą wystąpić pewne problemy, gdyż praktycznie wszystkie firmy pozabankowe mają wprowadzony również górny limit wiekowy. Jest on bardzo zróżnicowany, wynosi od 65 do 80 roku życia i może okazać się bardzo problematyczny. Emeryci nalezą bowiem do grupy osób, która często korzysta z różnego rodzaju pożyczek. Dodatkową gotówkę przeznaczają zazwyczaj na bieżące potrzeby, gdyż skromna emerytura nie pozwala im na oszczędności. W sytuacji kiedy mają do czynienia z górnym limitem wiekowym nie zawsze mogą jednak taką pomoc finansową uzyskać. Zdarza się zatem, że w ich imieniu pożyczkę bierze rodzina.

W przypadku gdy staramy się o pożyczkę, sprawdźmy najpierw dokładnie warunki, jaki musi spełnić pożyczkobiorca aby nie tracić czasu. W internecie bez problemu znajdziemy ranking firm, które oferują pożyczki dla różnych grup wiekowych. Wystarczy zatem odrobina chęci, a z pewnością uda nam się znaleźć pożyczkę skierowaną nawet do 18-latków.