Pierwsza pożyczka za darmo

Niepewność przed pierwszą pożyczką

Piętrzące się problemy finansowe często są przyczyną bezsennych nocy i gromadzącego się stresu. Taki tryb życia sprawia, że szybko podupadamy na zdrowiu i tracimy całą radość życia. To oczywiste, że czasami pewne rzeczy mogą nie pójść po naszej myśli. Nie należy jednak od razu się załamywać. Kłopoty finansowe mogą przydarzyć się każdemu, z różnych względów. Grunt to potrafić znaleźć jakieś rozwiązanie z tej sytuacji. Jednym z nich może być chociażby pożyczka. Gdzie najlepiej pożyczać aby nie obawiać się o wysokie odsetki?

Pierwsza pożyczka


Osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z pożyczaniem pieniędzy w instytucji finansowej mogą odczuwać niepewność i dyskomfort z tym związany. Pożyczka od rodziny jest przecież czymś w ogóle innym od formalnego zadłużenia.  Jeżeli nie uda nam się jej spłacić w terminie będzie się to wiązać z różnymi nieprzyjemnymi konsekwencjami. W najgorszym wypadku sprawa może trafić nawet na drogę sądową. Obawiamy się także wysokiego oprocentowania. Znane są bowiem przypadki kiedy pożyczkobiorca zmuszony był spłacić dwukrotność pożyczonej kwoty. Czy nam także może się to przydarzyć?

Spokojnie, warto wziąć głęboki oddech i podejść do wszystkiego ze zdrowym rozsądkiem. Instytucje finansowe udzielające pożyczek podlegają przecież kontroli. Zbyt wysokie oprocentowanie szybko eliminuje je z rynku, gdyż konkurencja jest naprawdę duża, a klienci stają się coraz bardziej świadomi. Na większości stron internetowych bez problemu znajdziemy kalkulatory pożyczek, które pomogą nam dokładnie przeliczyć wysokość rzeczywistego oprocentowania, a więc sumy którą będziemy musieli zwrócić. To jednak nie wszystko. Niemal wszystkie firmy pozabankowe posiadają w swojej ofercie darmową pożyczkę przeznaczoną dla nowych klientów. Jeżeli zatem jeszcze nie korzystałeś z tego rodzaju usług, to możesz z niej skorzystać.

Darmowa pożyczka dla nowych klientów


Nowi klienci mogą liczyć na specjalne oferty w firmach pożyczkowych. Traktowani są oni nieco inaczej, właśnie ze względu na brak doświadczenia z tego typu usługami. Strach jest zrozumiały więc instytucje pozabankowe robią wszystko aby przekonać do siebie klientów. Jednym ze sposób jest właśnie darmowa pożyczka dla nowych klientów. Co to jednak oznacza? Pieniędzy przecież nikt nam nie da ot tak, ale jak się okazuje, niewiele w tym będzie naszego udziału. Jedyne co musimy zrobić to wypełnić wniosek i założyć konto jako nowy klient. Kwota pierwszej pożyczki jest zazwyczaj znaczne ograniczona. W sytuacji kiedy stali klienci mogą liczyć na pożyczkę do 5 tysięcy złotych, nam będzie przysługiwać maksymalnie 1500-2000 złotych. Kwota ta nie będzie podlegać oprocentowaniu ani żadnym dodatkowym opłatom. Oddamy więc dokładnie tyle ile pożyczyliśmy, bez żadnych haczyków. Na spłatę zobowiązania będziemy mieć od 30 do 60 dni. Jak zatem widać pożyczanie nie jest takie straszne jak mogłoby się wydawać. Wystarczy jedynie wiedzieć z jakich ofert należy korzystać aby się to nam opłaciło.