pożyczka lepsza niż lombard

Pożyczka gotówkowa lepsza niż lombard

Brak gotówki to bardzo częsty problem, który dotyka osób w każdym wieku. Najbardziej narażeni na tego rodzaju sytuacje są ludzie młodzi, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie. Znalezienie pierwszej pracy za godziwe pieniądze stanowi nie lada wyzwanie, w efekcie coraz więcej z nich przystaje na warunki umów śmieciowych. Co zrobić kiedy zarobki nie pokrywają wszystkich wydatków? Z początku na pewno trudno o oszczędności, dlatego w nagłych sytuacjach szukamy szybkiej pożyczki. Gdzie się po nią udać? Rozwiązania mogą być różne, niemniej dzisiaj porównamy pożyczki gotówkowe, a zastaw w lombardzie

Pożyczka gotówkowa w banku


Myśląc o pożyczce niemal od razu do głowy przychodzą nam instytucje bankowe. W takich miejscach warunki udzielania pożyczek są jednak bardzo wysokie, przez co nie każdy może liczyć na pomoc finansową. Dotyczy to zwłaszcza osób, które nie posiadają zatrudnienia w oparciu umowy o pracę. Zabezpieczenie tego rodzaju jest kluczowe dla banków, dlatego brak zaświadczenia o zarobkach sprawia, ze już na starcie nie mamy większych szans. W podobnej sytuacji znajdą się również osoby z negatywną historią kredytową. Co wówczas nam pozostaje?

Zastaw w lombardzie


W Polsce tego rodzaju rozwiązanie nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Nie zawsze dysponujemy bowiem na tyle cennymi przedmiotami, które wykazują realną wartość. Nawet jeżeli tak jest to ryzyko ich utraty jest zbyt duże, przez co niechętnie je podejmujemy. Ponadto sprzedaż danej rzeczy w lombardzie nie zawsze będzie opłacalna. Stawki w takich miejscach często bywają zaniżone, właśnie dlatego większość osób na własną rękę poszukuje kupców. Transakcje bez pośredników są więc zdecydowanie lepszym pomysłem. Dlaczego jeszcze niechętnie kierujemy swoje kroki do lombardu? Z uwagi na brak możliwości negocjacji. W przypadku gdy zastawimy nasz przedmiot (biżuterię, dzieło sztuki, sprzęt elektroniczny) mamy ściśle określony termin jego wykupu. Po jego przekroczeniu nasza własność może zostać sprzedana bez naszej wiedzy, a my już nigdy jej nie odzyskamy.


Chwilówka


Jeżeli zastaw w lombardzie jest zbyt ryzykowny, a na pożyczkę w banku nie możemy liczyć pozostaje nam jeszcze jedno, być może najlepsze wyjście, czyli pożyczka w instytucji pozabankowej. W tego typu firmach pożyczkę mogą otrzymać osoby, którym odmówiono pomocy w banku, a więc nawet takie, które nie posiadają zaświadczenia o zarobkach bądź których historia kredytowa jest dość zawiła. Co będzie nam potrzebna? W większości przypadków wystarczy jedynie dowód osobisty oraz konto bankowe. Pożyczkę możemy otrzymać nawet w przeciągu godziny. Suma takiej pożyczki będzie jednakże ograniczona, zwłaszcza jeżeli należymy do grona nowych klientów.

Kłopoty finansowe mogą przydarzyć się każdemu, grunt to wiedzieć gdzie możemy wówczas udać się po pomoc. Szukając odpowiedniej firmy pozabankowej warto zwrócić uwagę szczególnie na wysokość oprocentowania, a także termin spłaty. Pomogą nam w tym kalkulatory pożyczek dostępne na stronach poszczególnych firm.