Pożyczka na PIT

Pożyczka na PIT

Pożyczki udzielane na roczny PIT

Pożyczki, które możemy otrzymać na podstawie naszego PIT-11, PIT-40 lub PIT-40A są produktem sezonowym. Zwykle możemy z nich skorzystać od początku marca do końca czerwca.

Zaciągnięcie kredytu na podstawie PIT-11, PIT-11A, PIT-40 czy PIT-40A nie jest możliwe w każdym banku. Tylko nieliczne instytucje finansowe, umożliwiają klientom przedstawienie informacji o dochodach w formie PIT. Nie trzeba wnioskować o wystawienie zaświadczenia o zatrudnieniu. I o dochodach u pracodawcy oraz oczekiwać na jego otrzymanie. Pozwala to zaoszczędzić kilka dni, które zajęłoby zdobycie dodatkowych dokumentów z zakładu pracy. Mogą oni od razu wystąpić o kredyt, posiadając wyłącznie dowód osobisty oraz informacje zawarte w PIT.
Banki, które wyszły naprzeciw klientom, najczęściej zeznanie roczne traktują jako standardowy dokument. Potwierdzający osiągany dochód. Klient ma wówczas możliwość zaciągnięcia zobowiązania na dowolny cel. Oraz na standardowych warunkach oferowanych przez dany bank.

Gdzie wziąć kredyt na PIT w banku?

Pożyczki pozabankowe na PIT:


Wystarczy wtedy udać się do placówki oferującej taką formę kredytowania. Zabrać ze sobą dowód osobisty i otrzymany druk PIT za ubiegły rok. Przeważnie ważny jest druk PIT-11 w przypadku gdy samodzielnie rozliczasz się z Urzędem Skarbowym. Lub PIT-40, gdy obowiązek rozliczenia spoczywa na twoim pracodawcy. W przypadku emerytury bądź renty niezbędny jest uzyskany z ZUS druk PIT-40A. Wysokość kredytu na PIT i jego oprocentowania zależy od konkretnej instytucji finansowej. W praktyce jest to taki sam jak zwykły kredyt gotówkowy. Z tą różnicą, że uproszczono procedurę i wymagane dokumenty do jego uzyskania. Pożyczka na PIT jest dobrym rozwiązaniem. Gdy niemożliwe jest szybkie zdobycie aktualnego zaświadczenia o bieżących dochodach.

Podsumowując, „kredyt na PIT” niesie ze sobą same korzyści. Przede wszystkim przyznawany jest na klarownych, prostych zasadach. Ograniczone formalności z pewnością pomogą tym, którzy nie przepadają za biurokracją. Oraz segregowaniem wszystkich dokumentów potrzebnych do zawarcia umowy pożyczki. Także krótki czas oczekiwania na decyzję banku to niewątpliwa jego zaleta. Dzięki temu kredyt taki można porównać do chwilówek, oferowanych przez firmy pożyczkowe. Jednak przyznawanych na dużo korzystniejszych warunkach. Ostatnia korzystna cecha to możliwość wykorzystania pozyskanych środków na dowolny cel. Bank nie będzie interesował się, na co chcemy przeznaczyć uzyskane środki. Wystarczy więc wziąć ze sobą do banku swój PIT i dowód osobisty, a upragniona gotówka niebawem znajdzie się na naszym koncie.