pożyczki na słupie

Pożyczka pozabankowa – gdzie jej szukać?

Ofertę pożyczek znaleźć możemy praktycznie wszędzie. Nie brakuje chociażby reklam telewizyjnych, które kuszą nas atrakcyjnym oprocentowaniem do skorzystania z propozycji danej firmy czy banku. Zanim jednak podejmiemy jakąkolwiek decyzję, warto jest dokładnie przeanalizować nasze potrzeby. Instytucja pozabankowa, do której skierujemy swoje kroki powinna być przez nas dobrze sprawdzona, istotna będzie zatem jej historia, a także opinie klientów. Czego się wystrzegać szukając odpowiedniej firmy pozabankowej, która może udzielić nam pożyczki?

Pożyczki z ulotek


Zapewne nieraz spotkaliśmy się z ofertą pożyczek zaczepioną na tzw. słupie informacyjnym. Zazwyczaj widnieje na nim wyłącznie numer telefony i krótkie hasło odnośnie warunków owej pożyczki. Tego rodzaju ulotek należy jednak unikać, gdyż ich źródło jest niepotwierdzone. Może się bowiem okazać, że instytucja reklamująca się w ten sposób nie jest nigdzie zarejestrowana, czyli działa w sposób nielegalny. Pożyczkę być może otrzymamy lecz warunki jej spłaty będą dla nas niekorzystne. Zabezpieczenie prawne w tym przypadku jest więc podstawą.

Sprawdź pożyczkodawcę na portalu


Każda rzetelna firma pozabankowa powinna posiadać swoją stronę internetową, na której można znaleźć wszystkie, potrzebne informacje odnośnie warunków spłaty, a także samej firmy. Warto dowiedzieć się od ilu lat dana instytucja pozabankowa funkcjonuje na rynku, jakiej wysokości posiada kapitał zakładowy oraz w czym się specjalizuje. Większość tego rodzaju firm podaje również swój numer telefonu w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Jeżeli gdziekolwiek spotkamy się z niejasnymi zapisami w umowie to natychmiast powstrzymajmy się przed dalszym wypełnianiem formularza. Wszelkie niedopowiedzenia mogą działać na naszą niekorzyść, dlatego firma pożyczkowa, która udostępnia nie do końca zrozumiały formularz powinna zostać przez nas pominięta.

Jasne warunki kredytu


Na jaką firmę pozabankową się zdecydować? Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna- na taką, która podaje jasne warunki umowy. Okres spłaty pożyczki, jak również jej oprocentowanie powinny być znane już na początku i dostępne dla każdego zainteresowanego ofertą. Nie musimy zawsze kierować swoich kroków do najbardziej znanych firm pożyczkowych. Bardzo prawdopodobne, że mniej popularne bądź zupełnie nowe firmy tego typu posiadają o wiele korzystniejszą propozycję, gdyż w ten sposób próbują się rozreklamować. Niekiedy także to właśnie nowi klienci mogą skorzystać z atrakcyjniejszej oferty aniżeli stali klienci.

W dzisiejszych czasach nietrudno o uzyskanie pożyczki. Niestety powstaje coraz więcej pseudo firm, które próbują zarobić na niewiedzy i naiwności swoich klientów, dlatego czujność jest bardzo ważna. Szukając oferty pożyczkowej należy przeanalizować kilka ofert i porównać ich warunki. Zdanie się na usługi pierwszej z brzegu firmy może okazać się bardzo niekorzystne.