pożyczka - normalna usługa w 2017

Pożyczka – to normalna usługa w 2017 roku

Zdarza się, że patrzymy na ludzi z problemami finansowymi jak na osoby nie do końca zaradne życiowo. Taki pogląd jest bardzo krzywdzący i stereotypowy. W życiu zdarzają się różne sytuacje, na które nie mamy wpływu. Brak wsparcia ze strony rodziny czy najbliższych osób to powszechny kłopot. Gdzie mamy udać się po wsparcie jeżeli wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane? Wówczas może nam pomóc firma pożyczkowa. Na jakie szczegóły musimy zwrócić uwagę aby stwierdzić, że była to dobra decyzja?

Polacy pożyczają coraz chętniej


Pożyczanie to jedna z popularniejszych usług, z której bardzo chętnie korzystamy w różnych sytuacjach. Nie zawsze chodzi o problemy finansowe. Zdarza się bowiem, że trafia się nam świetna okazja, której nie chcemy przegapić, ale do wypłaty pozostało jeszcze kilka dni. Gdy istnieje ryzyko, że szansa ucieknie nam sprzed nosa, lepiej jest zdecydować się na szybką pożyczkę aniżeli później żałować niewykorzystanej okazji. Teraz jest to o wiele prostsze, szczególnie że wiele firm pozabankowych oferuje nowym klientom darmową pożyczkę, czyli taką przy której nie są naliczane żadne dodatkowe opłaty ani odsetki. Oddajemy więc dokładnie tyle samo ile pożyczyliśmy. To idealne rozwiązanie w sytuacji kiedy potrzebujemy szybką gotówkę, a w niedługim czasie mamy zamiar spłacić całą kwotę. Nic przecież na tym nie tracimy, a wręcz możemy jedynie zyskać.

Na co pożyczamy pieniądze?


Nasze potrzeby są zróżnicowane, jednak można wyróżnić kilka podstawowych rzeczy, na które najczęściej pożyczamy pieniądze od instytucji finansowych. Po pierwsze będą to sprzęty AGD oraz RTV. Bardzo częste podejmujemy pożyczkę na zakup nowego komputera, telewizora, wymianę pralki czy lodówki. Na liście naszych potrzeb znajduje się także kupno nowego auta, które finansujemy właśnie tego rodzaju pożyczką. Nie zawsze przeznaczamy jednakże pieniądze na zakupy. Niemniej rzadko pożyczka jest nam potrzebna na zrealizowanie planów o odkładanym od dawna remoncie. Nieco mniejsza grupa osób decyduj się na pożyczkę na wyjazd wakacyjny.

Nie tylko cel jest ważny. Istotny jest również okres w którym pożyczamy pieniądze. Zdecydowanie najwięcej z nas pożycza w okresie świątecznym. To właśnie wtedy wydatki zaczynają przerastać nasze możliwości. Organizacja świąt i zakup prezentów dla wszystkich bliskich to spory koszt, na który nie zawsze możemy sobie pozwolić. Nic więc dziwnego, że firmy pożyczkowe przeżywają wtedy prawdziwe oblężenie. Na szczęście nadal możemy skorzystać z możliwości darmowej pożyczki.

Niemal każdy potrzebuje czasami wsparcia finansowego, szczególnie jeżeli zbliża się czas większych wydatków. To zupełnie naturalne i niestety nie każdy może wtedy liczyć na pomoc swoich bliskich. Pozostaje nam więc pożyczka w banku lub instytucji pozabankowej. Statystyki pokazują, że obecnie blisko 1/3  z nas korzysta z takich rozwiązań, jak więc widać są one bardzo popularne.