Pożyczki coraz popularniejsze w całej Europie

Zarobki Europejczyków różnią się w zależności od konkretnego kraju. Zazwyczaj im dalej na Zachód tym większa pensja. Problemy finansowe nie omijają jednak nikogo, szczególnie jeżeli mowa o młodych ludziach, którzy chcą kontynuować swoją edukację w szkole wyższej, a względy finansowe im to utrudniają. Musimy bowiem pamiętać, że nie wszędzie tak jak w Polsce edukacja jest darmowa i ogólnie dostępna. W Europie jest to raczej rzadkością. Z tego względu tak popularne są szczególnie pożyczki studenckie.

Pożyczki w Polsce


Polacy pożyczają coraz więcej i wykazują to wszystkie zrealizowane badania i sondaże. Przynajmniej 1/3 z nas miała kiedykolwiek do czynienia z firmą pożyczkową. Jak się okazuje pożyczki stały się dla niektórych sposobem na życie, właśnie w ten sposób spłacamy np. swoje wcześniejsze zobowiązania finansowe. Na co wydajemy najczęściej? Polacy najwięcej pieniędzy wydają na urządzenie mieszkania oraz zakup potrzebnych sprzętów gospodarstwa domowego. Alarmujący wydaje się fakt, że bardzo często pożyczamy także na bieżące potrzeby, takie jak m.in. opłacenie rachunków. Okazuje się więc, że nasze zarobki niekiedy okazują się niewystarczające.

Pożyczki w Europie


Polska nadal nie jest kojarzona z krajem, który rozwija się technologicznie i ma do zaoferowania młodym ludziom ciekawe stanowiska pracy z wysokim wynagrodzeniem. Zupełnie inaczej prezentuje się za to obraz Niemiec, gdzie znaczna część z nas wyjeżdża do pracy sezonowej. Czy tam także pożyczki są równie popularne? Może to być dość zagadkowe, jednak jak się okazuje, Niemcy pożyczają niemal tak często jak Polacy. Nieco inne są za to motywy, którymi się kierują. W Niemczech najwięcej osób zadłuża się przede wszystkim na zakup własnego mieszkania bądź budowę domu. Badania pokują, że ponad 33% Niemców posiada kredyty hipoteczne. W Polsce także są one popularne lecz nie do takiego stopnia. Dla nas taka decyzja jest dość poważna i długo ją rozważamy, Niemcy deklarują zaś, że  większości przypadków przychodzi im ona łatwo, nie mają zatem żadnego problemu z życiem na kredyt. Co ważniejsze, rzadko spóźniają się ze spłatą swoich zobowiązań finansowych.

Anglicy również należą do osób, które często korzystają z pożyczek finansowych. Najczęściej czynią to osoby młode, które decydują się na podjęcie nauki w szkole wyższej. Edukacja w Wielkiej Brytanii jest bardzo droga i niewiele osób na nią stać. Na szczęście angielscy studenci mają do dyspozycji pożyczki studenckie, których spłata następuje dopiero po ukończeniu studiów i znalezieniu pracy. Jest to zatem bardzo wygodne rozwiązanie, które umożliwia uzyskanie wyższego wykształcenia.

Pożyczki w Europie stają się coraz popularniejsze, nawet jeżeli mowa o krajach, które kojarzą nam się przede wszystkim z wysokimi zarobkami. Niektóre potrzeby wymagają od nas zaciągnięcia pożyczki i nie ma w tym nic dziwnego. Musimy zatem się nauczyć, że taka usługa to nic nadzwyczajnego, a bardzo często staje się nawet jedyną szansę na realizację naszych marzeń.