pożyczki na świąteczne zakupy

Pożyczki przedświąteczne – na jakie wydatki są zaciągane?

Pożyczki przedświąteczne – na co warto brać?

Mimo, że do świąt zostało jeszcze trochę czasu to już niedługo warto pomyśleć o bożonarodzeniowych prezentach. Zakupy realizowane na ostatnią chwilę nie są zbyt dobrym pomysłem, brakuje nam wówczas czasu i nie zawsze dostępne są produkty, które wcześniej upatrzyliśmy. Przed świętami bardzo często pojawia się również jeden, wspólny wielu osobom problem – niewystarczająca ilość gotówki. Gwiazdka to nie tylko wydatki przeznaczone na prezenty, ale również wyprawienie uroczystej kolacji. Na co najchętniej pożyczają Polacy przed świętami? Sprawdźmy!

Sprzęt elektroniczny
Jak się okazuje coraz chętniej wybieranym prezentem jest sprzęt elektroniczny. Na pierwszym miejscu widnieją zazwyczaj telefony komórkowe. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż właśnie w okresie przedświątecznym możemy skorzystać z licznych promocji i to nie tylko w telefonii komórkowej. Znacznie tańsze są wówczas także laptopy, komputery czy tablety bądź telewizory. Takie prezenty kupujemy przeważnie na raty. Nierzadko sięgamy także po pożyczkę, która pomaga nam opłacić zakup takiego prezentu. Czy aby na pewno jest to dobry pomysł? Chęć obdarowania najbliższej osoby jak najlepszym prezentem jest zrozumiała, jednak powinna ona iść w parze ze zdrowym rozsądkiem. Jeżeli decydujemy się na pożyczką to warto dokładnie porównać oferty rynkowe. Znaczna część firm pozabankowych oferuje nam pierwszą pożyczkę bez naliczania oprocentowania. Takie rozwiązanie wydaje się być bardzo korzystne.

Sprzęt AGD
Elektronika to nie wszystko. Przed świętami często decydujemy się również na zakup sprzętu AGD. Gwiazdka dla wielu osób jest pretekstem do zrealizowania długo odkładanych planów. Znaczną popularnością cieszą się zwłaszcza takie urządzenia jak zmywarki bądź kuchenki mikrofalowe, które ułatwiają wykonywanie codziennych czynności. Zakup lodówki także wiąże się ze znacznym wydatkiem, dlatego skorzystanie  ze świątecznej pożyczki dla wielu osób jest najlepszym wyjściem.

Wyjazd sylwestrowy
Okres przed Bożym Narodzeniem to nie tylko czas, w którym przygotowujemy się do świąt, ale także planujemy imprezę sylwestrową. Od świąt do nowego roku dzieli nas przecież tylko tydzień. Wymarzona wycieczka przeważnie wiąże się ze sporym kosztem, a wydatki świąteczne i tak mocno naruszają nasz budżet, dlatego pożyczki cieszą się wówczas dużą popularnością. Dzięki nim górskie szaleństwo czy powitanie nowego roku na rajskiej wyspie jest w zasięgu naszych możliwości.

Jak się okazuje Polacy coraz chętniej korzystają ze świątecznych pożyczek. Obecni czyni tak ponad 20% z nas – średnio pożyczamy w tym okresie ok. 500 złotych. Święta mimo, że dla większości osób  kojarzą się z przyjemną, rodzinną atmosferą, zmuszają nas do ponoszenia większych wydatków, które nie zawsze uwzględnia nasz domowy  budżet. Sprostać im pomagają więc pożyczki zarówno bankowe, jak równie tzw. chwilówki. Jedyne o czym musimy pamiętać to o zdrowym rozsądku. Atmosfera świąteczna i szał zakupowy przeminą, a raty kredytu pozostaną na znacznie dłużej.