Rapida

Jak zapewne wiesz, problemy finansowe to coś, co w żaden sposób nie powinno zaskakiwać. Niemniej jednak trzeba zadać sobie jedno bardzo poważne pytanie – czy pożyczka zawsze jest rozwiązaniem problemów finansowych? Nie ma co ukrywać, że jest to pytanie, w przypadku którego należy spodziewać się różnych odpowiedzi i co najistotniejsze, nie powinno to dziwić.
Co do szczegółów, tylko odpowiedzialna pożyczka ma sens (nie można doprowadzić do sytuacji, w której spłata pożyczki jest problemem).

Odnośnie do tematu tekstu, powiemy sobie o ofercie, którą ma Rapida.

Oferta pożyczki – pierwsza i kolejna

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że pożyczki dzielą się na krótkoterminowe i długoterminowe (na raty). Zazwyczaj proponuje się jedno albo drugie i Rapida nie jest wyjątkiem – Rapida proponuje pożyczki długoterminowe.

Zacznijmy od tego, że na stronie firmy nie ma informacji dotyczącej oferty tylko dla nowych klientów (czyli wszyscy klienci są traktowani tak samo). Aczkolwiek nie jest to informacja, którą należy się jakoś przesadnie sugerować – wystarczy spojrzeć na to, że maksymalna kwota pożyczki to 25 000 zł.
Jeśli chodzi o okres spłaty, wybór jest naprawdę spory – 12,24,36,48 i 60 miesięcy.

Dla kogo Rapida? – warunki

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby móc skorzystać z oferty? Co by nie mówić, jest to pytanie, które ma spore znaczenie i wszyscy powinni zdawać sobie z tego sprawę. Ponadto niektóre osoby mogą wychodzić z założenia, wedle którego kluczowe są możliwości finansowe, ale takie założenie jest błędne.

Jeżeli myślisz o ofercie, którą ma Rapida, konieczne jest spełnienie następujących warunków:

  • Wiek 18-75 lat,
  • Brak trwania postępowania dotyczącego ogłoszenia upadłości konsumenckiej,
  • Znalezienie gwaranta (wiek gwaranta to 21-75 lat).

Jak widzisz, lista warunków jest krótka. Można też powiedzieć, że możliwości finansowe pożyczkobiorców nie mają większego znaczenia (chodzi oczywiście o konieczność znalezienia gwaranta).

Warto też odnieść się do prawidłowego ubiegania się o pożyczkę, wszak jest to proces (jeśli tak można określić) złożony z następujących części:

  • Wypełnienie aplikacji dla pożyczkobiorców,
  • Wypełnienie aplikacji dla gwarantów,
  • Krótka rozmowa telefoniczna z pożyczkobiorcą i gwarantem.

Cele rozmów telefonicznych to potwierdzenie szczegółów i upewnienie się co do tego, czy obie strony są świadome swoich obowiązków.

Rapida – dodatkowe możliwości

Jak zapewne wiesz, wiele firm oferuje pożyczki. Co za tym idzie, rywalizacja o klientów nie jest łatwa i w związku z tym skupmy się na dodatkowych możliwościach – niejednokrotnie można usłyszeć o propozycjach, które mają pewne zalety.
Jak myślisz, o czym można powiedzieć w przypadku Rapidy?

Jakby nie patrzeć, taką dodatkową możliwością jest wspomniany już gwarant. W zasadzie poszukiwanie gwaranta jest zaletą, ale i wadą, bo znalezienie odpowiedniej osoby może sprawiać pewne problemy.
Czy jest coś jeszcze, o czym przydałoby się wspomnieć? Trudno wskazać jakąkolwiek opcję, strona pożyczkodawcy jest przejrzysta, ale nie ma na niej zbyt wielu informacji.