pożyczka po świętach

Czy po świętach chętnie bierzemy pożyczki?

Święta Wielkanocne już za nami, pora zatem wrócić do codzienności. Niestety, okres wolnego jest bardzo krótki więc zapewne większość z nas powróciła już do pracy bądź innych obowiązków. Ten czas, mimo że spędzony z rodziną, nie dla każdego ma same plusy. Nierzadko okazuje się bowiem, że saldo na naszym koncie jest zdecydowanie za niskie. W świątecznej atmosferze pieniądze wydaje się łatwo i za szybko, a do kolejnej wypłaty jeszcze prawie pół miesiąca. Jak sobie z tym poradzić?

Pożyczka na święta czy po świętach?

Wydawać by się mogło, że chętniej korzystamy z pożyczek na święta aniżeli po tym szczególnym okresie, rzeczywistość bywa jednak różna. Statystyki pokazują, że na Boże Narodzenie pożyczamy o wiele więcej. Wielkanoc jest przecież nieco krótsza i nie zawsze wiąże się z tak spektakularnymi prezentami, zazwyczaj wystarczy drobiny upominek dla najmłodszych. W tym roku święta Wielkanocne wypadły w drugiej połowie kwietnia, co oznacza że niewiele czasu dzieli je od długiego weekendu majowego. Brak oszczędności może więc oznaczać tylko jedno – potrzebę skorzystania z szybkiej pożyczki. Firmy pożyczkowe doskonale zdają sobie sprawę, że jest to czas kiedy wiele osób pokusi się o wypełnienie wniosku o pożyczkę, dlatego oferują swoim klientom liczne promocje.

pożyczka po świętach
pożyczka po świętach

Jakie kwoty pożyczamy?


Na szczęście problem braku gotówki nie jest aż tak duży. Zazwyczaj pożyczamy do 500 złotych. Decydujemy się na niewielkie kwoty, które pozwolą nam dotrwać do kolejnej wypłaty. Święta są przecież tylko dwa razy w roku i nie zawsze jesteśmy na nie odpowiednio przygotowani pod względem finansowym. Te osoby, które myślą już o majowym wyjeździe, pieniądze powinny pożyczyć jak najszybciej. W tym roku majówkę wybiera się spora część z nas, dlatego już teraz mogą wystąpić pewne problemy z dostępem do wolnych miejsc. Lepiej znacznie wcześniej wszystko zarezerwować 

Te osoby, które nie korzystały jeszcze z usług firm pożyczkowych powinny zdecydować się na darmową pożyczkę dla nowych klientów. To najlepsze rozwiązanie, które pozwoli nam zaoszczędzić.